Centrála Digikeijs DR5000 

Základem každého kolejiště nebo modulu stanice je centrála. DR5000 představuje zajímavý přírůstek do široké nabídky centrál, je mimořádně všestranná, umožňuje totiž využít pro ovládání jízdy vlaků a prvků kolejiště jak sběrnice XpressNet, sloužící pro připojení ovladačů jako je velmi rozšířený Multimaus a obdobné, dekodérů příslušenství, tak i sběrnice LocoNet, užívané například pro ovládání modulových kolejišť ovladači FRED nebo OTO, ale také například Uhlenbrock (Tillig) Daisy II. Velkou výhodou je možnost současně použít jak ovladače FRED, které mají členové modulářských klubů obvykle po většinu roku odložené doma, tak Multimaus, případně Lenz (je nutná pouze redukce na konektor RJ12). V některých menších modulářských klubech tak mohou někteří účastnící setkání používat své Multimausy, na které jsou zvyklí z domova. 

Vzhledem k všestrannosti připojovacích možností není problém využití centrály na stávajícím kolejišti, vybaveném různými typy komponent. 

Centrála rovněž disponuje wifi routerem, není tedy třeba na rozdíl od Z21 připojovat externí router. K ovládání jízdy vlaků výrobce připravuje aplikaci DR5000 Commander mobil nebo tablet (aplikace pro Android i iOS). Již nyní lze k ovládání z mobilu nebo tabletu použít aplikaci RtDrive Lenz pro Android (lze stáhnout bezplatně z Google obchod). Popis obsluhy je na https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/19-rtdrive-lenz. Je také možné k ovládání používat mobily a tablety s využitím JMRI (k JMRI je na tomto webu samostatná odrážka, mnoho informací lze najít také na https://sites.google.com/site/sidloweb/jmri/dr5000). Na následujácím webu lze také najít informace k instalaci centrály a k připojovacím portům centrály: 

https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/18-dr5000-porty

Pro zpětné hlášení má centrála veškeré obvyklé sběrnice, tedy S88N, LocoNet, RS bus, R-bus. Lze ji proto použít prakticky na všech již dříve postavených kolejištích a zároveň použít pro nově instalované prvky  aktuálně preferované sběrnice,